Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego Smart Organic Multicooker uważany jest za organiczny?

Smart Organic Multicooker sam w sobie nie jest produktem spożywczym, ale pozytywnie wpływa na przygotowanie potraw, które spożywamy. Mimo, że nie jest on definiowany jako produkt spożywczy, producent stosuje się do zaleceń dotyczących organicznych produktów żywnościowych. Producent informuje też, że gliniany kontener zbudowany jest z organicznych minerałów zgodnie ze słownikową definicją tego terminu.

W typowych garnkach, ołów występuje głównie w warstwie lakierowanej, natomiast Smart Organic Multicooker nie jest lakierowany.

Gliniany kontener zbudowany jest ze słynnej gliny ZishaTM, znanej z tego, ze nie zawiera ona żadnych toksycznych metali; posiada on certyfikat „Lead-Free”, czyli nie zawierający ołowiu; spełnia standardy bezpieczeństwa FDA, CA 65 oraz UL.

Czy Multicooker rzeczywiście ułatwi mi gotowanie?

Bez wątpienia tak! Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu najnowszej elektroniki, włączamy jeden z dostępnych programów lub sami ustawiamy czas gotowania i możemy zająć się innymi sprawami; nie ma potrzeby pilnować czy przygotowywana potrawa nie wykipi czy też się nie przypali co niestety jest konieczne kiedy gotujemy w zwykłym garnku. Trzeba tylko zadbać, aby użyć odpowiednią ilość wody lub innego płynu, w którym gotujemy.

W jaki sposób przygotować warzywa na parze korzystając z Multicookera?

To bardzo łatwe! Trzeba wlać do kontenera dwie szklanki wody, wstawić sitko do gotowania na parze lub ceramiczną miskę z warzywami do glinianego garnka, ustawić program "stew" i gotować przez 20-40 minut. W przypadku warzyw, których korzenie gotujemy, sugerujemy nieco dłuższy czas przygotowania potrawy. Łatwo, smacznie i zdrowo!

Czy o Smart Organic Moolticooker trzeba szczególnie dbać?

Jak każde naczynie ceramiczne, kontener gliniany jest wrażliwy na nagłe zmiany temperatury. Dlatego, od razu po zakończeniu gotowania nie można go natychmiast włożyć do zimnej wody – najpierw musi on ostygnąć. Należy też uważać, aby kontenera lub jego pokrywki nie upuścic lub nie uderzyć nimi o inny twardy przedmiot. Uszkodzeń powstałych w wyniku upuszczenia lub uderzenia nie obejmuje gwarancja producenta. Najlepszym miejscem dla kontenera jest wnętrze Multicooker’a.

Jak najlepiej myć gliniane wnętrze Molticooker’a?

Po przygotowaniu posiłku czas na mycie glinianego wnętrza Multicooker’a. Najlepiej pozwolić, aż ostygnie ono do temperatury pokojowej. Następnie wyjąć część glinianą (pokrywkę oraz kontener) i zalać je ciepłą wodą na kilka minut. Następnie umyć delikatną gąbką, najlepiej nie używając kuchennej chemii. Szczotka do mycia naczyń również może być wykorzystana do tego celu.

Gdyby zdarzyło się przypalić przygotowywaną potrawę, najlepiej będzie zalać kontener ciepłą wodą i pozostawić go na kilka godzin i następnie umyć płynem przeznaczonym do mycia naczyń i dokładnie wypłukać.

Jeżeli z czasem gliniany kontener przejdzie zapachem tłustych, pikantnych lub aromatycznych potraw, wystarczy wypełnić go ciepłą wodą, dodać 2 łyżki sody oczyszczonej (baking soda) i pozostawić na kilkanaście godzin. Następnie umyć normalnie.

Kontener można też bezpiecznie myć w automatycznych zmywarkach, ale ze względu na proces suszenia w takich urządzeniach, mogą powstać smugi od wody. Nie uszkadza to kontenera i może zostać usunięte octem rozcieńczonym z wodą w proporcji 50/50. Należy wziąć pod uwagę, że powierzchnia kontenera nie jest lakierowana i niewielkie zmiany jego koloru z czasem użytkowania są normalne.

Utrzymanie Multicookera w czystości nie powinno sprawić najmniejszych kłopotów. Można go utrzymac w czystości i idealnym stanie szybko, łatwo i bez problemu!

Czy gotując mogę używać metalowych sztućców?

Tak. Należy jednak używać ich ostrożnie, by nie porysować, uszczerbić, czy też inaczej uszkodzić kontenera. Rekomendowane jest jednak użycie łyżek i szpatułek wykonanych z drewna, miękkiego plastiku lub silikonu.

Ile czasu zajmuje przygotowanie ryżu?

Biały ryż jest gotowy w 30 minut. Na przygotowanie ryżu brązowego lub pełnoziarnistego potrzeba tylko 40 minut. Czas przygotowania będzie się też zmieniał w zależności od ilości ryżu i wody, które zostały użyte.

Gwarancja

Producent Smart Organic Multicooker udziela gwarancji na okres roku od daty zakupu. Jest to tzw. Limited One Year Warranty. W sprawach serwisu gwarancyjnego należy kontaktować się bezpośrednio z producentem.