Wysyłka i zwroty

  1. Zwrot i wymiana

Naszym celem jest zapewnienie klientom Vivo Planet najlepszych możliwych ofert oferując wysokiej jakosci produkty w konkurencyjnych cenach. Gdyby jednak zdarzyło się, że z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolony z dokonanego zakupu, możesz zwrócić lub wymienić zakupione produkty w ciągu 14 dni od daty zakupu jeżeli:

a. W przypadku produktów nieuszkodzonych:

- przed odesłaniem produktu, skontaktujesz się z nami i uzyskasz numer autoryzacji zwrotu, tzw. return authorization number (RA).

- zwracany produkt zostanie troskliwie opakowany i zabezpieczony, najlepiej wykorzystując do tego oryginalny zewnętrzny karton i oryginalne materiały zabezpieczające przesyłany produkt.

- zwracany produkt, wszystkie elementy jego opakowania, akcesoria, instukcje obsługi i inne materiały drukowane, zostaną zwrócone w ich oryginalnym stanie.

Po otrzymaniu zwracanego produktu, Vivo Planet niezwłocznie go sprawdzi i jeżeli spełni on powyższe warunki, zwróci kwotę zapłaconą za produkt, pomniejszoną o koszt przesyłki lub wymieni produkt jeżeli tego życzy sobie klient. W przypadku zwrotów produktów nieuszkodzonych, klient ponosi koszt przesyłki zwrotnej. Należna kwota zostanie zwrócona w formie w jakiej dokonano zapłaty. W przypadku wymiany, klient odpowiada za przesyłkę w obie strony (jeżeli w chwili zakupu oferowana była darmowa wysyłka, rzeczywisty koszt wysyłki jaki poniosła firma Vivo Planet Corporation zostanie ujęta w rozliczeniu) wymienianego produktu oraz koszt przesyłki produktu wysyłanego w zamian według aktualnej oferty publikowanej na stronie www.vivoplanet.com; wówczas wysyłka ta może, ale nie musi być darmowa.

Jeżeli mineło więcej niż 14 dni od chwili zakupu, nie możemy już zaoferować możliwości zwrotu lub wymiany produktu. Jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek problemy z jakością zakupionego sprzętu po upływie 14 dni od daty zakupu, klienta zabezpiecza standardowa gwarancja producenta, tzw. Standard Limited Manufacturer’s Warranty przez okres 1 roku od daty zakupu. W rzadkich przypadkach, gdyby zaistniał jakikolwiek problem, należy kontaktować się z producentem.

b. W przypadku produktów niesprawnych (z wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych)

- warunki wymienione powyżej (punkt 1a) są spełnione i skontaktujesz się z nami w ciągu 48 godizin od chwili otrzymania produktu.

Po otrzymaniu zwracanego, uszkodzonego produktu Vivo Planet Corporation niezwłocznie go sprawdzi i wymieni na na taki sam produkt lub zwróci pełna cenę zakupu oraz koszt przesyłki zwrotnej; wymagany jest wcześniejszy kontakt z Vivo Planet Corporation w celu uzyskania numeru autoryzacji zwrotu, tzw. Return Authorization Number (RA) oraz odesłanie produktu korzystając z usług ogólnodostępnej firmy przewozowej i rodzaju przesyłki (taryfy) dokładnie jak wskaże Vivo Planet Corporation. W przypadku zwrotu, zwrot taki zostanie dokonany za pomocą oryginalnej formy płatności. Jeżeli Vivo Planet Corporation stwierdzi, że produkt nie jest uszkodzony, koszty wysyłki będą traktowane tak jak opisano w punkcie 1a.

c. Mechaniczne uszkodzenie w chwili otrzymania

- klient sprawdzi zewnętrzne opakowanie i niezwłocznie powiadomi personel dostarczający przesyłkę, firmę transportową, oraz Vivo Planet Corporation o wszelkich uszkodzeniach zewnętrznego opakowania, które mogły być związane z powstaniem uszkodzenia zawartości przesyłki.

- mechaniczne uszkodzenie przesyłki zostanie zgłoszone do Vivo Planet Corporation w dniu jej otrzymania.

- warunki wymienione powyżej (punkt 1a) są spełnione oraz:

W przypadku mechanicznych uszkodzeń powstałych w czasie transportu, obowiązują zasady dotyczące kosztów przesyłki takie jak w punkcie 1b.

 2. Zasady ogólne

Aby zwrócić produkt, musi on być nieużywany, w takim samym stanie jak go otrzymałeś. Musi on również zawierać wszystkie elementy opakowania, akcesoria i inne rzeczy, które otrzymałeś z produktem.

Wymagana jest równiez kopia rachunku lub innego potwierdzenia zakupu dołączonego do zwracanego produktu.

Nie wysyłaj twojego zakupu spowrotem do producenta. Nie wysyłaj twojego zakupu bez wcześniejszego uzyskania numeru autoryzacji zwrotu, tzw. Return Authorization Number (RA) od Vivo Planet Corporation. Prosimy o wcześniejsze przesłanie e-mail do shop@vivoplanet.com i o krótki opis zaistniałego problemu. Prosimy też o przesłanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu, pod którym możemy się skontaktować  osobą, która dokonała zakupu.

W niektórych uzasadnionych sytuacjach zwrot może być niepełny i może zostać potrącona opłata (tzw. restocking fee) w wysokosci minimum 15% oryginalnej wartości produktu.

Produkt, który nie zostanie odesłany w oryginalnym stanie, został uszkodzony przez klienta lub w wyniku niewystarczającego jego zabezpieczenia przed przesyłką zwrotną, lub który nie ma wszystkich części nie z winy Vivo Planet Corporation, nie może zostać zwrócony. Produkt zwrócony po upływie 14 dni od chwili zakupu, nie będzie przyjęty.

 

3. Wysyłka zwrotna

Aby zwrócić produkt lub przesłać go do Vivo Planet w celu wymiany, prosimy o jego wysłanie do naszego partnera: Perfect Plus Marketing Corporation, 2 E. 22nd Street, STE 210, Lombard, IL 60148 z wyjątkiem sytuacji, kiedy wskażemy e-mailem innego adresu w czasie uzyskiwania numeru autoryzacji zwrotu.

W zależności od miejsca zamieszkania, czas dostarczenia wymienionego produktu może się różnić.

Jeżeli wartośc wysyłanego produktu przekracza $75, sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia oraz korzystanie z ogólnie-znanych firm wysyłkowych z możliwością śledzenia przesyłki (tzw. tracking number).

4. Zwrot pieniędzy

Kiedy otrzymamy i sprawdzimy zwracany produkt, skontaktujemy się z tobą przez e-mail z potwierdzeniem, że produkt otrzymaliśmy. Poinformujemy również o zaakceptowaniu lub odmowie przyjęcia zwrotu.

Jeżeli zwrot zostanie zaakceptowany, niezwłocznie przeprowadzimy transakcję zwrotu należnej kwoty na kartę kredytową lub inną formę płatności użytą do zakupu.

5. W przypadku spóźnionego lub niedostarczonego zwrotu

Transakcja zwrotu może pojawić się na koncie klienta w okresie do 7 dni od chwili jej przeprowadzenia. Gdyby po upływie 7 dni transakcja nie pojawiła się na koncie, prosimy o kontakt e-mailowy z shop@vivoplanet.com

6. Produkty przecenione

Produkty sprzedane jako „open box”, „Clerance”, „Deep Discount”, lub „Refurbished” (czyli regenerowane), nie mogą być wymieniane lub zwracane z wyjątkiem, kiedy są one niesprawne lub uszkodzone w chwili dostarczenia; wówczas i tylko wówczas powyższe zasady dotyczące „uszkodzeń mechanicznych w chwili dostarczenia” i/lub „niesprawne w chwili dostarczenia” maja zastosowanie.